Branża budowlana Zakupy

Zabezpiecz powierzchnie drewniane środkami do ochrony drewna

Więcej o środkach do ochrony drewna

Środki do ochrony drewna to produkty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego należy zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do konserwacji drewna

Drewno jest materiałem, który nadaje wnętrzu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Z kolei środki wykorzystywane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im olśniewający połysk, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest znacznie bardziej wytrzymały na eksploatację i uszkodzenia. Warto jednak pamiętać, iż drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]