kosmetyki ekologiczne, kremy naturalne
Kosmetyki Zakupy

Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały nieszkodliwe dla ustroju składniki.

Zalety kosmetyków naturalnych

Produkty, które powstały na bazie czystych ekologicznie roślin, cieszą się coraz większą popularnością. Odwracamy się od składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Jaki jest skład kosmetyków ekologicznych?

podczas wytwarzania kosmetyków ekologicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. macadamia, arganowy czy migdałowy, ale też rzadsze oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków wytwarzanych fabrycznie, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnego balansu między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie naturalne kosmetyki można kupić w Polsce?

Największym asortymentem szczycą się świetnie wyposażone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]