Urządzanie domu Zakupy

W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W najupalniejsze miesiące w roku Twój dom nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W upalne lato czy słoneczną wiosnę przed wyjściem z mieszkania zasłoń okna roletą podgumowaną i jak wrócisz ciesz się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, doskonałym do wypoczynku. Taki rodzaj rolety w 100% nie przepuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W których wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Charakterystyka rolety podgumowanej

Największym plusem rolet podgumowanych jest to, iż powodują one pełne zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie rozgrzewa. Szczególnie w sezonie letnim zachowanie w pokojach właściwej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie posiadasz klimatyzatora, to kup taki model rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są montowane we wnętrzach, takich jak kuchnia czy łazienka, ale także w silnie nasłonecznionych pomieszczeniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były ozdobą Twojej sypialni albo salonu.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Rolety podgumowane najczęściej dostępne są w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego bądź mocno przeszklonego pomieszczenia, to ten rodzaj spisze się idealnie. Także pokoje, w których szukasz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak salon, sypialna oraz gabinet, to świetne wnętrza dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych elementów wnętrza lub zdecyduj się na barwę w pełnym kontraście do reszty. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem wnętrza, jednak wiele jest zależne od Twojej inwencji i pomysłu na ich wykorzystanie.