Zakupy

Środki do usuwania farby olejnej – czyści nawet chropoate powierzchnie

W tym miejscu kupisz preparat do usuwania farby olejnej

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem pojawiania się malunków na murach i ścianach budynków bardzo przybrał na sile. Przeważnie mają one formę napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest żadna, oprócz tego często napisy te zawierają treści rasistowskie lub wulgarne. Nie dziwi więc, iż właściciele lub zarządcy budynków czynią co w ich mocy, by usunąć je z elewacji. W tym celu przeważnie decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednak pochłania sporo pracy i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest użycie środka do usuwania farby.

Działanie preparatu do usuwania farby olejnej?

Działanie takich środków bazuje na aktywnych czynnikach rozpuszczających komponenty popularnych farb – w szczególności różnego typu żywice. Ich specyficzny skład sprawia, iż preparaty tego typu pozwalają na mycie także bardzo chropowatych elewacji. Najlepsze preparaty do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla środowiska oraz ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na fasadę obiektu – w tym celu trzeba skorzystać z wałka lub szerokiego pędzla. Po około 60 minutach preparat należy opłukać myjką ciśnieniową albo wypłukać wodą.

Kto powinien wybrać środek do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji winny być na wyposażeniu wszystkich firm, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to głównie fasady niestrzeżonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Niewielki pojemnik środka okaże się przydatny też właścicielom domów jednorodzinnych, sklepów czy firm. Zakup preparatu do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo duża oszczędność – zarówno jeśli chodzi o wydatki na kupno farby, jak i czas potrzebny do zrealizowania tej pracy.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]