Zakupy

Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Dowiedz się, gdzie nabyć środki do dezynfekcji

Specjalistyczne środki antyseptyczne pomagają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są używane i jak działają? Czemu należy się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków odkażających zazwyczaj znajdziemy czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, aldehydy, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, a także mnóstwo innych komponentów. Do często stosowanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), żele oraz płyny w sprayu.

Środki dezynfekujące – przeznaczenie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]