Branża budowlana Zakupy

Rynny dachowe – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli chcesz zamówić rynny metalowe, koniecznie odwiedź ten adres

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie moduły wchodzą w ich skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu albo pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny PCV, metalowe albo plastikowe – które wybrać?

W ofercie dystrybutorów znajdziemy systemy rynnowe wykonane z różnych surowców – między innymi z metalu tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania trzeba więc przedyskutować z fachowcem.

Nasze dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08