Urządzanie domu Zakupy

Rolety dzień noc i zasłony – czy da się zaaranżować ten duet we wnętrzu?

Podczas aranżowania wnętrz jesteśmy postawieni przed decyzją: żaluzje, zasłony czy rolety? Czy istnieją sytuacje, kiedy te dwa komponenty – rolety dzień noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz postaramy się udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach związanych z urządzaniem wnętrz zauważyliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz według tego pomysłu. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W jasnym, pastelowym wnętrzu: dziecięcym pokoju, salonie czy kobiecej sypialni, oprócz rolety masz możliwość także w oknie powiesić firanki. Kolory? Przy wzorzystej albo intensywnej rolecie postaw na firankę o kremowej, jasnoszarej bądź białej barwie. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firanka może być w intensywniejszym kolorze. Urozmaici to wnętrze i będzie dopełnieniem lub kontrastem do umieszczonych tam dywanu, mebli, poduszek i innych drobiazgów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie połączenie jest możliwe?

Podczas naszych poszukiwań odkryliśmy również wiele pomysłów na zgranie rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to jednobarwność: roleta i zasłona utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej (np. beżu, brązie, szarości, bieli). Inny pomysł to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym deseń zasłony wybierz pasujący do estetyki pokoju (marynistyczne pasy, dziecięce bohomazy, modne kropki, romantyczne kwiaty). Ostatnia inspiracja opiera się na kontraście. Intensywna roleta – żółta, zielona, niebieska – oraz stonowana zasłona: beżowa, biała, szara. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to oryginalny sposób na urządzenie pomieszczenia. Odważysz się wypróbować ten modny duet w swoim domu?