Urządzanie domu Zakupy

Roleta ścienna – montaż i zastosowanie

Pragniesz o roletach w swoich wnętrzach, jednak sprawa wygląda na przegraną, gdyż nie można ich zamocować na oknie? Nie wszystko stracone. Dla osób w Twojej sytuacji stworzono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na ścianie lub suficie. W jakich sytuacjach warto nabyć ten rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne wewnętrzne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Rolety ścienne gładkie

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to model produkowany z gładkiego materiału. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza ona część promieni słonecznych do wnętrza, a jednocześnie osłania przed przesadnym rozgrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Zaletą takich rolet jest łatwa instalacja na suficie lub ścianie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia ani specjalnych zdolności monterskich, rolety ścienne wymagają wykonania 2-ch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Kolejną, kluczową różnicą między roletami ściennymi a okiennymi, jest odległość szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą osłonę przed nagrzewaniem i światłem gwarantuje. Rolety ścienne są mocniej oddalone od szyby niż rolety okienne, dlatego zaleca się instalować je w pomieszczeniach, do których powinno docierać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej wariant dzień noc. Tutaj poziom przenikania promieni słonecznych zależy od zwartości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wytworzono roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy charakter, dzięki strukturze z poprzecznych pasków, powoduje, że odnajdą się w stylowych, nowoczesnych wnętrzach. Rolety dzień noc występują w wersji okiennej i ściennej. W zależności od potrzeb czy typu okna można wykorzystać którąś z tych rolet. Rolety dzień noc rekomendujemy zwłaszcza do nietypowych okien, z kilkoma kwaterami.