Branża budowlana Zakupy

Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Elewacja domu jest szalenie istotna z co najmniej dwóch powodów. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie natomiast w dużej mierze wpływa na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu własnego charakteru. A to najlepszy powód, by wybór materiału na elewację odpowiednio przemyśleć i postawić na najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu warto się na nią zdecydować?

Cechy klinkierowej płytki elewacyjnej

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny cechuje się głównie doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w ciężkich warunkach. Nie sposób zapomnieć też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale wyglądają, a różnorodność oferowanych w sklepach wzorów pozwala dobrać odpowiedni model do wiekowych i nowoczesnych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane obecnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

Na rynku dostępne są 2 rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, wykorzystuje się zwykle w nowoczesnych budynkach.