Urządzanie domu Zakupy

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Sprawdź, gdzie kupić shuttersy na okna, wejdź na skyshutters.pl.

Projektując aranżację wnętrza, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Najczęściej decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, to znaczy zasłony i firanki, które czasami zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Shuttersy – nowość w europejskim budownictwie

Najważniejszą cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od fantazji domowników. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, jak również z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się przede wszystkim na oknach, aczkolwiek jednakowo dobrze będą wyglądać na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskim budownictwie spotyka się wciąż stosunkowo rzadko, ale każdy z nas zapewne kina lub telewizji, bowiem te okiennice są często używane na terenach z gorącym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Wewnętrzne okiennice typu shutters nadają wnętrzom nader luksusowy wygląd

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters doskonale się prezentują, mają one też pożyteczne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem powstrzymywać gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i nie ma zwykle trudności, żeby umieścić je na większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezwykle gustowny wygląd, a więc podnoszą wartość domu. Warto też zaakcentować, że ustawienie lameli shuttersów jest ustawia się bez stosowania sznurów, co posiadacze psotliwych psów i kotów oraz rodzice ciekawskich dzieci, które zerwać wiszące łańcuszki, uznają na pewno za kolejny atut.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]