Urządzanie domu Zakupy

Nowocześnie i modnie – kolorowe rolety okienne

Rolety okienne, ścienne oraz sufitowe wspominane są co sezon pośród trendów na nowoczesne i modne zaaranżowanie wnętrza. Atutem rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również bogactwo kolorów i wzorów. Na ile to rozwiązanie zda egzamin w dowolnym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – jak je wybrać do wystroju mieszkania?

Dobrzy producenci posiadają w swojej ofercie kilka, a czasem kilkadziesiąt wersji kolorystycznych różnych modeli rolet okiennych. Rolety dzień noc, zebra i mini są dostępne w szerokim wachlarzu barw.
Dopasuj kolor podobny do Twojego pokoju lub postaw na barwę w kontraście do ścian, mebli i dodatków. Bezpieczne kolory, które zawsze się sprawdzą, to szarość, biel, czerń i beże. Szczególnie szara barwa jest elegancka i efektowna, a przy tym wspaniale rozświetla i powiększa wnętrza.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych określane są pomiarem według proporcji szerokość do wysokości. Firmy wytwarzające rolety oferują rozmiary od 35 do 140 centymetrów szerokości i od 116 do 230 centymetrów wysokości. Tego typu rolety pasują do okien o standardowych parametrach.

Rolety okienne na wymiar

Dla klientów, którzy marzą o roletach, ale posiadają okna w nietradycyjnym rozmiarze, idealnym produktem są rolety okienne robione na wymiar. Jeśli zatem sprzedawane w sklepach rolety nie będą pasować wymiarami do Twoich okien, to alternatywnym rozwiązaniem jest roleta ścienna, sufitowa albo usługa nieodpłatnego przewężenia rolet.