Motoryzacja Zakupy

Montaż poprzeczek samochodowych zostaw specjalistom

Jeśli potrzebujesz poprzeczek dachowych, koniecznie odwiedź ten adres

Wyjazd autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zazwyczaj nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom ochronę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż ma opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić sami. Miejmy jednak na uwadze, by wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem kajaki, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]