Sport Zakupy

Mesz dla koni – możesz go kupić lub zrobić samemu

Jeśli potrzebujesz meszu dla koni, koniecznie wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Mesze/342.

Mesz to wysokoodżywcza karma, która może być dawana wszystkim koniom niezależnie od ich ogólnego trybu życia i stopnia aktywności. Co istotne, mesz łatwo się trawi i dostarcza organizmowi konia składniki odżywcze, których rolą jest między innymi osłona układu trawiennego, jak również regulacja pracy jelit.

Czy mesz można ugotować samodzielnie?

Przygotowanie meszu dla konia samemu jest procesem dość czasochłonnym, lecz nie jest to zbyt złożone, a składniki do jego zrobienia są kupimy bez problemu właściwie wszędzie. Bazą każdego meszu dla koni są owies, otręby pszenne i siemię lniane. Niekiedy w przepisach na mesz wymieniana jest sól, ale lepiej dostarczyć ja koniu w jako lizawkę, która przyniesie mu więcej radości. Prócz powyższych składników do meszu można dodać pozostałe przysmaki kochane przez konie, jak przykładowo kawałki bananów, pokrzywa, ziarna słonecznika, czarnuszka bądź susz rumianku. W sieci można spotkać multum różnych receptur na mesz dla koni, od nadzwyczaj prostych do takich z rozbudowaną listą komponentów. Dobrze wykorzystać kilkanaście z nich, żeby przekonać się, który najbardziej spodoba się naszemu zwierzęciu.

Mesz dla koni – koi stany zapalne oraz podrażnienia układu pokarmowego

Należy pamiętać, iż poleca się karmić meszem zdrowe zwierzęta mniej więcej 2 razy w tygodniu, a koniom chorym na kolki, wrzody lub pozostałe problemy trawienne, specjaliści zalecają tę dietę częściej, nawet codziennie. Nadzwyczaj ważne jest, aby mesz serwować koniom na ciepło. Dlaczego? Jeden z bazowych składników meszu, czyli siemię lniane, po ugotowaniu tworzy żel, który później pokrywa układ trawienny zwierzęca, dzięki czemu zwalcza podrażnienia i stany zapalne. Zważywszy na fakt, iż własnoręczna preparacja meszu trwa najczęściej 3 godziny, w sklepach można zakupić gotowe mieszanki, które po dodaniu ciepłej wody można już po kilku chwilach podać koniowi.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]