Urządzanie domu Zakupy

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Dowiedz się więcej o listwie podłogowej

Wydają się mało ważnym detalem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli i zabezpieczają dolną część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych surowców, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]