Branża budowlana Zakupy

Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Jeśli szukasz kontenera na odpady, koniecznie wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże wiele typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak stare płytki ceramiczne lub parkietowe, gruz, złom, jak również rozebrane elementy okien i drzwi – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci sporych gabarytów

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]