kontener otwarty, kontenery hakowe
Zakupy

Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Dlaczego należy zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady płynne, niebezpieczne, sypkie, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą wylewanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku.

Kontener otwarty na gruz i odpady sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą też być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do magazynowania i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]