Sport Zakupy

Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeśli potrzebujesz kasków do jazdy konnej, koniecznie sprawdź horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można kupić dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie atesty oraz być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]