kapsułki do ekspresu tchibo cafissimo
Kuchnia i przepisy Zakupy

Kapsułki Cafissimo – poznaj alternatywy

Technika parzenia kawa w kapsułkach jest znana od czterdziestu lat i stopniowo pozyskała sobie nowych zwolenników. Ten wygodny proces umożliwia przygotowanie napoju wysokiej jakości bardzo prostą metodą – należy włożyć kawę w kapsułce do zasobnika w ekspresie, uzupełnić w nim pojemnik z wodą i zaledwie po minucie można cieszyć się aromatyczną kawą.

Kawy single origin z Nikaragui i Kolumbii – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Znamy parę systemów takiego przygotowywania kawy. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych globalnie jest ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo posiadają inny kształt niż pozostałe, co przez wiele lat wymuszało na klientach zaopatrywanie się w kawę u jednego dostawcy. Problem ten dotykał wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jednakże w ostatnich latach dostępnych jest w sklepach – również w Polsce – sporo ich zamienników. Firma Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym także zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo producent ten posiada linię kaw speciality, innymi słowy tzw. kaw single origin. Taka kawa cechuje się tym, iż pochodzi z jednego gatunku, zbioru i uprawy. Smak jej naparu jest unikatowy, gdyż stworzyło go wiele rozmaitych czynników, między innymi konkretna pogoda panująca w danym roku. Łączenie kaw single origin z mlekiem lub dodatkami aromatyzującymi zagłusza ich unikalne nuty smakowe. W sklepach dostępne są zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Etiopii i Kolumbii (arabika), a także Angoli (robusta). W tych kawach wyraźnie odczuwalne są nuty czekoladowe, kwiatowe i kakaowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo – aromatyczna każdego poranka

Urządzenia do kawy w kapsułkach zdają egzamin zarówno w domu, jak i w biurach lub pensjonatach. Cena kawy w przeliczeniu na jedną porcję nie jest znaczna – zwykle mieści się w granicy 1,20-1,50 zł. Łatwo wyliczyć, iż taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli podobny napój serwowany w kawiarniach w galerii bądź na stołówkach w biurze. niebanalne wzornictwo oraz rozsądne ceny urządzeń na kapsułki powodują, iż z każdym rokiem częściej znajdują one miejsce w naszych domach. Z ich pomocą będziemy mogli radować się filiżanką takiej kawy przed wyjściem do pracy, a przy tym podamy koleżankom najwyższej jakości kawę w czasie weekendowych spotkań, bez strachu o gigantyczne koszty. Jeżeli zamierzamy kupić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się uprzednio czy będą pasować do posiadanego przez nas ekspresu.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]