Branża budowlana Zakupy

Jakie rolety oferują sklepy internetowe

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do zasłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, lecz również pomaga to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń. Zwykle do zakrywania okien używa się firanek i zasłon, ale w ostatnich kilkunastu latach decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych czy ściennych. W większości z nich zakupimy też wszelkie potrzebne dodatki, tj. rozety, wsporniki ścienne i sufitowe, karnisze metalowe oraz kółka z żabkami. W jednym sklepie będziemy w stanie złożyć pełen zestaw konieczny do instalacji rolet. A to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na roletach rzymskich dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania służą rolety dzień-noc. Sprawdzą się prawie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a nawet w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i okazać się może, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, aby dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ źle dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistów.