Urządzanie domu Zakupy

Jak można wykorzystać tablicę korkową?

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie banalna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Różnorodność wykonania i rozmiary tablic korkowych powodują, iż sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i znajdują zastosowanie w biurach i instytucjach publicznych.

Jak zazwyczaj używamy tablic korkowych?

Przeważnie spotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, ważne informacje o organizowanych wydarzeniach (olimpiadach, wywiadówkach, turniejach czy balach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to również idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem profesora dzieci mogą pisać artykuły na ciekawe dla nich ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować prezentację rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na różne okazje – mali artyści będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto wykorzystać tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, gdyż w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Warto jednakże pamiętać, żeby tablica była powieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy kuchni biurowej albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – użyj jej w domu

Do wszystkich wymienionych wyżej przykładów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak pragniemy wykorzystać tego typu tablice w domu, wypada skupić się na wymiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe wytwarzane są w ramach aluminiowych, drewnianych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w kilku kolorach (niebieski, ciemny i jasny fiolet, błękitny, żółty), a listwy MDF są przeważnie białe, czarne, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można użyć tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w zawodach, kartki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży lub naszyjniki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, aby zaznaczać pinezkami zwiedzone już kraje lub miasta.