drzwi wejściowe drewniane
Branża budowlana Zakupy

Drzwi drewniane wejściowe – bezpieczeństwo domowników i nowoczesny design

Drzwi zewnętrzne mają sporo funkcji – oddzielają od szumu dobiegającego z ulicy, chronią mieszkanie przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych oraz zabezpieczają przed włamaniem się osób niepowołanych. Czemu warto wybrać drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy nabyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi wejściowe drewniane – zestawienie tradycji ze współczesnością

Zakup drzwi wejściowych to jedna z najpoważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy właściciel domu. Drewniane drzwi wejściowe od dziesięcioleci cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoją wytrzymałość i parametry techniczne. Ekologiczny materiał doskonale się prezentuje i można go wykończyć na kilka sposobów. Prawidłowo skonstruowane drewniane drzwi wejściowe cechują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, że w mieszkaniu daje się odczuć komfort termiczny, a zarazem opłaty za ogrzewanie nie są zbyt wysokie. Kupując drzwi do domu warto rozważyć modele o przekroju 68 mm ewentualnie 92 mm. Wyjątkowym popytem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo, za sprawą swoim parametrom – nie zniekształcają się i ciężko je uszkodzić, dlatego świetnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

Zalety dwuskrzydłowych drzwi drewnianych

Producenci oferują też przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są zalecane w razie posiadania nietypowych otworów drzwiowych. Natomiast drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to propozycja dla osób, które kładą nacisk na niesztampowy design. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, warto zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które wykonuje nietypowe wzory na zlecenie, a zarazem gwarantuje długą gwarancję na swoje produkty. W drzwiach drewnianych umieszcza się efektowne szyby, np. witrażowe. Kupujący mogą także wybierać spośród ogromnego wachlarza szyldów. Oprócz zalet estetycznych, należy też położyć nacisk na inne przymioty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Coraz częściej wyposażone są one w zabezpieczenia antywyważeniowe, w wyniku czego sforsowanie ich jest utrudnione. Zapewnia to lokatorom doskonałą ochronę. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są wyposażone też trzypunktowy zamek listwowy, a klient może zdecydować się na niski próg drewniany lub aluminiowy. Do wytwarzania współczesnych drewnianych drzwi wejściowych stosuje się najwyższej jakości lakiery, które osłaniają ich zewnętrzną powłokę przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]