drukarka 3d kraków, sklep z drukarkami 3d
Technologie Zakupy

Drukarki 3D dla profesjonalistów – co znajdziesz w ofercie dystrybutora?

Jedną z wiodących na krajowym rynku firm, która dystrybuuje technologię druku 3D jest CadXpert. Najistotniejszym obszarem działalności CadXpert jest sklep online, który w swojej ofercie posiada aparaturę do druku przestrzennego: drukarki 3D oraz skanery 3D. Kolejnym filarem jest oferta oprogramowania CAD/CAM/CAE, jak również usługi: skanowanie 3D, drukowanie 3D oraz projektowanie 3D. Dostępne w ofercie sklepu drukarki 3D działają w oparciu o trzy technologie: SLA, PolyJet oraz FDM, natomiast usługi druku 3D są wykonywane w technologiach SLA, SLS, PolyJet, DMLS i FDM.

CadXpert – dystrybutor drukarek 3D i skanerów 3D

CadXpert to autoryzowany dystrybutor marki Stratasys, a także wyłączny dystrybutor sprzętu firmy Formlabs i drukarek 3D firmy MakerBots. To najszersza w Polsce oferta sprzętu do druku 3D – kilkanaście różnych skanerów 3D oraz powyżej 20 modeli drukarek 3D. Prócz tego CadXpert oferuje szeroki katalog materiałów do druku 3D – powyżej 50 produktów, w tym także tworzywa wysoko specjalistyczne, m.in.: Ultem 1010, Ultem 9085 oraz pozostałe (elastyczne, biokompatybilne, inżynieryjne, dentystyczne itd.). Prócz akcesoriów oraz materiałów eksploatacyjnych firma CadXpert oferuje też żywice fotopolimerowe, filamenty i inne tworzywa używane do druku 3D.

CadXpert – kompleksowa obsługa posprzedażowa

Asortyment firmy CadXpert jest adresowany zarówno do klientów indywidualnych nieprofesjonalnych (biurkowe drukarki 3D firmy MakerBot), jak i specjalistów, przedsiębiorców i przedstawicieli przeróżnych sektorów (urządzenia firmy Stratasys). Firma CadXpert działa jako sklep internetowy, udostępnia też showroom z siedzibą w Krakowie. Każdy, kto potrzebuje skonsultować ze znawcami możliwości technologiczne konkretnego sprzętu z asortymentu sklepu, swój projekt bądź jest po prostu zaintrygowany procesem wydruku 3D, może przyjechać do małopolskiego punktu. CadXpert zapewnia też szeroką obsługę posprzedażową: pomoc merytoryczne oraz techniczne, opiekę serwisową oraz pogwarancyjną czy przeszkolenie pracowników w obsłudze zakupionych drukarek 3D.

Drukarki 3D – teraz również w zasięgu małych przedsiębiorstw

Jaką wysokość osiągają ceny urządzeń do druku 3D – skanerów oraz drukarek 3D? Profesjonalna drukarka czy skaner kosztują tyle, że nawet małe lub średniej wielkości przedsiębiorstwo może je zakupić. Zainwestowanie w specjalistyczne urządzenie do druku przestrzennego w mgnieniu oka się zwróci – w ramach branż, takich jak medycyna, motoryzacja, stomatologia czy odlewnictwo, własnoręczne prototypowanie i drukowanie, zamiast zlecania tych działań, będzie znaczną oszczędnością dla budżetu firmy.
Rynek urządzeń do druku przestrzennego prężnie ewoluuje – a co za tym idzie, pojawiają się nowe technologie i możliwości, na które kiedyś było stać tylko ogromne koncerny. Współcześnie – za sprawą spadku cen drukarek 3D i materiałów do druku 3D – dostęp do nich posiadają również niewielkie firmy, te z o wiele skromniejszym budżetem. Sprzęt do druku przestrzennego są nieustannie udoskonalane i rozwijane, z miesiąca na miesiąc zmniejsza się koszt sporządzania części prototypowanych, drukowanych przy pomocy urządzeń addytywnych. Zainwestowanie w specjalistyczne urządzenie do druku przestrzennego ma szereg zalet, do najważniejszych z nich zaliczyć należy redukcję kosztów oraz przyspieszenie procesu produkcji.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]