Technologie Zakupy

Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Więcej o drukarce 3D na cadxpert.pl

W asortymencie CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne technologie i urządzenia. Ocenia się, iż stosując drukarki 3D i pozostałe produkty Stratasys można nieomalże o 90 procent obniżyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne idee pracy specjalistów marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych drukarek 3D i usług, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Najlepiej sprzedające się produkty oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nowość w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w autorskiej, prekursorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się nieskomplikowaną obsługą oraz ergonomiczną konstrukcją. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można uzyskać tożsame makiety, co jest szczególnie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla przemysłu, edukacji, biznesu

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w rozlicznych sektorach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu innych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Uzyskany wydruk jest precyzyjny oraz solidny, a w trakcie procesu wydruku nie tworzą się wypaczenia czy przesunięcia warstw.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]