Motoryzacja Sport Zakupy

Dlaczego tak ważna jest odpowiednia odzież na motor?

Zobacz, gdzie zamówić odzież motocyklową.

Od dawna wiadomo, że jazda na motorze nie należy do najbezpieczniejszych czynności. W trakcie potencjalnego kolizji prowadzącego motocykl nie chronią pasy i w pełni przyjmuje on na siebie siłę zderzenia. Stąd tak ważne dla każdego motocyklisty jest posiadanie stosownej odzieży opracowanej z myślą o jeździe tego rodzaju. Ubranie na motor nie tylko minimalizuje potencjalne urazy motocyklisty, ale także chroni go przed wiatrem, deszczem i promieniami słonecznymi, co zwiększa komfort jazdy.

Najważniejsza odzież na motor – co obowiązkowo trzeba mieć?

Wybierając Ubranie na motocykl najpierw należy wyposażyć się w kask, bowiem zgodnie z zapisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, niezależnie od tego czy gnamy ścigaczem po ekspresówce, czy jedziemy z niską prędkością na skuterze. Jest to też najważniejszy element zabezpieczenia motocyklisty, osłaniający czaszkę przed ranami mogącymi wywołać poważne następstwa dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do ochrony reszty ciała w czasie jazdy mamy masę możliwości. Miłośnik motorów może skomponować swój ubiór sięgając po stosowną spodnie oraz kurtkę opracowane z myślą o jeździe na motocyklu lub wybrać kombinezon (jedno- bądź dwuczęściowy). W sklepach motoryzacyjnych do wyboru mamy odzież skórzaną oraz tekstylną. Bez wątpienia, skóra jest bardziej odpornym na uszkodzenia półproduktem, co nie świadczy o tym, że ubrania na motor sporządzone z tekstyliów chroni mniej – korzysta się w nich z tkanin o wysokiej odporności na wysokie temperatury oraz ścieranie. Te części ubioru kierowcy są uzupełnione o przydatne wzmocnienia (slidery) chroniące kolana, łokcie oraz barki, które podczas wypadku są najbardziej narażone na urazy.

Ochraniacze, buty oraz pozostałe dodatki

Innymi istotnymi częściami odzieży na motor są rękawice i obuwie. Rękawice w razie upadku ochraniają dłonie przed poważnymi urazami, gdyż to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wysuwając je przed klatkę piersiową i głowę, przez co narażamy je na złamania oraz głębokie otarcia skóry. Dobrze więc kupić rękawice ze dodatkowymi elementami osłaniającymi kłykcie oraz wewnętrzną powierzchnię dłoni. Stosowne buty na motor obok tego, że chronią drobne kości śródstopia, zapewniają także lepszą przyczepność, a co za tym idzie dokładniejszą kontrolę nad ciężkim motocyklem.

W jakie jeszcze dodatki do ubrań na motocykl warto się zaopatrzyć? To z pewnością camelbagi, kołnierze, gogle jeżeli korzystamy z kasku crossowego, a także kolejne zbroje, ochraniacze albo slidery.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]