Zakupy

Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Jeśli chcesz zamówić żel antybakteryjny do rąk, koniecznie wejdź na verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Aż pięć milionów komórek drobnoustrojów może bytować na każdym centymetrze kwadratowym skóry dłoni. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach roznoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty wywołujące groźne choroby. Dlatego higiena rąk jest absolutnie niezbędna. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Na co dzień to zadowalający wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie użycie o wiele skuteczniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Często używane jest w placówkach medycznych – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu potraw z mięsa (głównie z drobiu), mleka oraz jajek, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]