Urządzanie domu Zakupy

Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Na skyshutters.pl znajdziesz realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się na ogół z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okna można wykorzystać też w naszych domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, że znakomicie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie przyjmuje się gości oraz przebywa się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tego powodu warto zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie przytulny. Opcja zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do wnętrza, co umożliwia m.in. pełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć film, bądź jego delikatne ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed hałasem

Możliwość regulacji dostępu światła do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, a w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. W dodatku takie okiennice tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej cząsteczek kurzu niż w plisach zasłon, a ich mycie jest niezwykle proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się także w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]