Branża budowlana Zakupy

Cegła ozdobna – atrakcyjne, nowoczesne wnętrza

Klinkierem określamy odmiana cegły dekoracyjnej, którą można umieścić zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie są jego cechy i dlaczego jest obecnie tak szeroko wykorzystywana w przemyśle budowniczym?

Klinkier – cegła ozdobna o wszechstronnym zastosowaniu

Klinkier to nic innego jak wypalane w wysokiej temperaturze płytki ceglane, które charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć. Płytki z cegły od wielu dekad znajdują zastosowanie jako element wykończeniowy domów i mieszkań – mogą posłużyć między innymi jako płytki elewacyjne wewnętrzne czy cegła na komin. Cegła ozdobna jest używana również na podokienniki, cokoły, naroża oraz pozostałe elementy budynków i świetnie pasuje zarówno do budynków utrzymanych w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Elewacja z klinkieru wygląda bardzo estetycznie i jest odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne – deszcz, śnieg, promieniowanie słoneczne czy niską temperaturę. Klinkier na elewacje utrzymuje się więc przez lata w doskonałym stanie. Wykonane z klinkieru płytki ścienne posiadają również inne zalety – zastosowanie naturalnego surowca powoduje, że są one antyalergiczne i niepodatne na działanie grzybów.

Płytki klinkierowe wewnętrzne i elewacja z klinkieru

Cegła dekoracyjna użyta na ścianie zewnętrznej domu nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja uwydatni styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – wspaniale nada się do wnętrz inspirowanych przestrzenią nowojorskiego loftu. Dobrej jakości płytki z cegły można kupić w wielu składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.