Zakupy

Antena naziemna – co brać pod uwagę podczas kupna

Dowiedz się więcej o antenie telewizyjnej.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zainwestować także w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej niezwykle duży. W sprzedaży znajdują się pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się także wysoką wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zamontować. Trzeba pamiętać, że pod uwagę należy brać szereg czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]