Kuchnia i przepisy Wszystko o zdrowiu Zakupy

Źródło witamin i minerałów – sok z buraków i kiszonej kapusty

Jeśli potrzebujesz soku z kapusty, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/yyhq9abf.

Produkty fermentowane po okresie zapomnienia powtórnie powróciły do naszego menu. Do kapusty i ogórków dołączają także inne, dotychczas mniej popularne warzywa oraz owoce. Kiedy mówimy o zdrowotnych atutach fermentowanego jedzenia nie można nie wspomnieć również o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy czy różnego typu soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie są warte uwagi – pomagają prosto i szybko dostarczyć naszemu ciału witaminy niezastąpione dla jego poprawnego funkcjonowania.

Sok z kiszonej kapusty i buraków – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający sporo związków oddziałujących korzystnie na nasze samopoczucie. Najistotniejszym elementem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z kapusty, buraków bądź pozostałych kiszonek to też kopalnia witamin. Na uwagę zasługuje głównie duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tego napoju dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na zawartość witaminy E i K, witamin z grupy B, a także duże nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego trzeba pić sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu zawartości bakterii kwasu mlekowego korzystnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Na dodatek nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy depresji, cukrzycy i szkorbutu, jak również pomagają radzić sobie z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki powinny ponadto sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody dwunastnicy czy refluks. Wzmacniają one również apetyt i działają osłonowo w czasie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]