Usługi Wszystko o zdrowiu

Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty zębów to doskonała metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a o ile odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, że implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, charakteryzującego się wysoką wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest też fakt, że nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów stomatologicznych?

Zróżnicowanie surowców, z których wykonuje się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane głównie w miejsce zębów tylnych.