Usługi Wszystko o zdrowiu

Stomatologia mikroskopowa – leczenie kanałowe

Zapalenie miazgi, martwica, złamanie zęba, zaawansowana próchnica czy też nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, że najczęściej w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie należy się obawiać tego typu terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Etapy leczenia kanałowego

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego zmienionej chorobowo miazgi. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, toteż leczenie kanałowe wymaga zaaplikowania skutecznego środka znieczulającego. Następnie przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zębowy cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym, ceramiką bądź materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego stomatologa do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się w związku z tym wybrać dobrego dentystę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że zabieg będzie udany są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala dentyście na wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu dalsze zabiegi nie będą już konieczne.