Wszystko o zdrowiu Zakupy

Sól kłodawska i himalajska – dlaczego warto ich używać

Szukasz różowej soli himalajskiej? Odwiedź tę stronę.

Związkiem chemicznym potrzebnym do poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka jest sól. Jakie własności posiada różowa sól himalajska oraz niejodowana sól kłodawska? Z jakiego powodu warto wykorzystywać je do przygotowywania żywności?

Sól himalajska – jakich mikroelementów dostarcza?

Sól kuchenna to jedna z najistotniejszych przypraw, która znakomicie wzbogaca smak posiłków. Choć nieumiarkowane wykorzystanie soli może mieć niepożądany wpływ na nasze samopoczucie, to jej odpowiednie ilości (w granicach 6 g na dobę) są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól dostarcza wszak sód, tj. pierwiastek odpowiedzialny za gospodarkę wodną oraz utrzymanie właściwego ciśnienia we krwi. Jednym z najzdrowszych typów soli jest różowa sól himalajska czerpana ze złóż liczących ok. 250 mln lat. Składnik ten zawiera masę wartościowych pierwiastków oraz minerałów, m.in. żelazo, magnez czy selen, a zarazem jest pozbawiony niebezpiecznych komponentów i zanieczyszczeń, takich jak metale ciężkie. Różowa sól himalajska znakomicie uwydatnia smak potraw i jest sprzedawana zarówno w formie grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska – źródło żelaza, wapnia i magnezu

Sól kłodawska z kolei to artykuł o dużym stopniu czystości – posiada prawie 97% chlorku sodu i stanowi wspaniały do domowych przetworów. Jest m.in. kopalnią magnezu, wapnia czy cynku, innymi słowy składników potrzebnych do utrzymania dobrego samopoczucia. Sól kłodawska czerpana jest w kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, skutkiem tego nie zatraca swoich własności i jest bez problemu przyswajana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest powszechnie stosowana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale też sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w kosmetyce, lecznictwie i rolnictwie.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]