polski psycholog w UK, Leicester, Northampton
Wszystko o zdrowiu

Psycholog w UK – kiedy może pomóc?

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej i otwarciu zagranicznych rynków pracy na naszych rodaków, Polacy tłumnie zdecydowali się na emigrację do Wielkiej Brytanii. Dzisiaj z uwagi na Brexit zjawisko emigracji wyhamowało, ale nadal nie brak ludzi skłonnych do pracy bądź rozpoczęcia studiów właśnie na Wyspach. Często jednak wyjazd do Wielkiej Brytanii może generować ogrom utrapień, z którymi ciężko jest sobie poradzić bez dodatkowego wsparcia terapeuty niezwykle.

Polski psycholog w UK – kiedy powinno się się do niego zgłosić?

Pobyt na Wyspach oraz wynikające z tego odseparowanie od rodziny, jak również praca na terenie obcego państwa, rodzą mnóstwo komplikacji, którym wyjątkowo trudno jest sprostać. Rozstanie z rodziną nierzadko wywołuje bardzo dużą sytuację stresową. Ponadto w wielu przypadkach dochodzą także trudności ze znalezieniem pracy czy nawiązaniem przyjaźni ze współpracownikami. Brak znajomości języka, który nadal jest dość często spotykany, sprawia, iż bardzo szybko ma miejsce odizolowanie się od kolegów , z którymi się pracuje. A stąd już tylko mały krok do istotnych zaburzeń nastroju lub zwiększenia liczby odruchów o charakterze agresywnym. Zachowania tego rodzaju bardzo ciężko jest poskromić bez wsparcia psychologicznego. Z tego powodu nie trzeba bać się korzystania z pomocy profesjonalisty. Sesja z psychologiem jest najlepszym rozwiązaniem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak wygląda przebieg takiej rozmowy?

Rozmowy z psychologiem przeprowadzane są w bezpiecznej atmosferze i pełnej dyskrecji. Nie należy bać się, że informacje , które przekazano podczas rozmowy będą przekazane dalej. Na psychologu spoczywa wszak obowiązek zachowania tajemnicy , a zwolnić z niej może tylko sąd. Psycholog to osoba, przed którą nie trzeba ukrywać kłopotów oraz niedoskonałości – jego zadaniem jest pomoc w ich rozwiązaniu. Psycholog instruuje, jak uporać się ze stresem, a także pomaga identyfikować sytuacje konfliktowe. Polski psycholog w UK to doskonały wybór. Wizyta prowadzona jest po polsku, co sprawia, że odbywa się sprawniej oraz bardziej swobodnie. Osoba zgłaszająca się z kłopotami nie musi bowiem martwić się tym, czy zostanie zrozumiana oraz czy sama prawidłowo zrozumie to, co mówi do niej psycholog.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339