Vitberg
Wszystko o zdrowiu

Pracownia Wibroterapii w Krakowie już działa – zapraszają AWF i Vitberg

W 2018 r. na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zainicjowano działanie pierwszej Pracowni Wibroterapii. Projekt powstał przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z produktami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii dedykowana jest do przeprowadzania badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm ludzki. Prowadzone w niej będą również zajęcia dydaktyczne dla studentów AWF-u z dziedziny odnowy psychosomatycznej, fizykoterapii i kosmetologii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które wyposażona jest pracownia, będą służyć jednocześnie do regeneracji zawodników. Rozgłos krakowskiej pracowni spowodowała, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

W jakich badaniach wezmą udział aparaty marki Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty testów mogą przysłużyć się do modernizacji terapii pacjentów czy usprawnienia treningów sportowców. Z pewnością w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone prace badawcze z zakresu fizjologii i biochemii. Obserwacji poddane zostanie oddziaływanie wibroterapii na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty obserwacji będą konfrontowane z wynikami uzyskiwanymi przez laboratoria z innych stron świata.

Nasze dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]