Broda od wieków zestawiana była z męskością, a jej wygląd dużo zdradza o jej właścicielu. Posiadanie gęstego zarostu znowu jest na czasie po licznych dziesięcioleciach faworyzowania gładkiej skóry jako standardu estetycznego u mężczyzn. To powoduje, iż dla sporej grupy osób brak brody może być powodem głębokich kompleksów. Można spróbować je wygasić m.in. dzięki zabiegowi mikropigmentacji brody.
Nieodpowiednia pielęgnacja, odżywianie i spadek poziomu testosteronu a gęstość brody
Tak jak wszystkie powierzchnie ciała także skóra twarzy może stracić włosy. Zarost bardzo przerzedzony czy też z widocznymi plackowatymi miejscami bez owłosienia wygląda niezdrowo i może prowadzić do spadku samooceny. Zwykle rzadka zarost to bezpośrednio pokłosie cyklu osłabiania się włosów i spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest naturalnym skutkiem starzenia się. Jednakże zdarza się, że obniżenie się poziomu hormonów androgennych występuje gwałtownie również u młodych mężczyzn, co kończy się między innymi utratą włosów na twarzy. Nadmierna utrata włosów to również nierzadko wynik ich niepoprawnej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie akcesoriów czy kosmetyków. Na utrzymanie brody w zdrowej kondycji silne oddziaływanie ma żywienie, z tej przyczyny mężczyźni powinni zadbać o dietę bogatą m.in. w witaminę A i E, witaminy z grupy B, a także wapń, magnez i cynk. Napięcie również nie pomaga w wyhodowaniu gęstej brody – włosy wypadają same, a niekiedy są bezwiednie wyrywane w nerwowym odruchu.
Mikropigmentacja brody – punkty z pigmentu, które udają odrośnięte włoski
Prostą metodą na zakamuflowanie rzadkiej brody jest jej zupełne zgolenie. Lecz nie każdy czuje się dobrze z gładką skórą twarzy albo chce nosić brodę, gdyż uważa, iż to uszlachetnia rysy twarzy i przydaje im charakteru. Można postawić na przeszczep mieszków włosowych, jednak taki zabieg to nierzadko koszt sięgający minimum paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu za sprawą wprowadzenia w płytkie warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” punkciki z barwnika wyglądają jak delikatnie wyrośnięte włosy, a dostrzeżenie detali dodanych od prawdziwego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie brody kamufluje obszary skóry dotknięte łysieniem całkowitym czy plackowatym, pozwala optycznie zagęścić rzadką brodę, jak również umożliwia poprawę linii zarostu. Należy aczkolwiek mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się przeważnie roku.
Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]