Urządzanie domu Wszystko o zdrowiu

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości wytwarzają jony ujemne tworzące się m.in. w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i otoczenie oraz łagodzą przykre zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja zachodzi w rezultacie wpływu intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź emitowania ekstremalnej ilości ciepła. Obecnie większa część z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak ekrany, laptopy czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja stosowana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają zatrzymać dym z papierosów, szkodliwe mikroorganizmy i wirusy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie permanentnego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, placówkach oświaty, instytucjach publicznych czy przychodniach medycznych, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.