Wszystko o zdrowiu

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/ przeczytasz wszystko, co warto wiedzieć o leczeniu plamki żółtej.

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to wada wzroku, która rozwija się u ludzi w starszym wieku i wyraźnie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Współcześnie kliniki okulistyczne świadczą pomoc w korekcji tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się środkiem umożliwiającym powrót do dawnej sprawności.

Leczenie AMD – czy jest możliwe?

Plamka żółta to część siatkówki oka cechująca się najwyższym skupiskiem światłoczułych czopków – to za jej sprawą widzimy wyraźnie. AMD jest chorobą, która objawia się zaburzeniem obrazu i obniżeniem się ostrości wzroku. Odróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. Z AMD borykają się najczęściej osoby po 50. roku życia, a podłoże przyczynowe schorzenia nie zostało wciąż w pełni rozpoznane. Zakłada się jakkolwiek, że przyczyną AMD może być niezdrowy tryb życia – jak np. nadwaga, uzależnienie od tytoniu lub długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV. Kluczowe mogą być też uwarunkowania genetyczne oraz różne choroby współistniejące, takie jak hiperglikemia bądź hipertensja. Współczesna medycyna opracowała szczęśliwie skuteczne technologie leczące to schorzenie. Leczenie AMD jest wykonywane z wykorzystaniem zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na postać suchą zwyrodnienia.

Leczenie AMD – czy jest obarczone ryzykiem?

Laser nanosekundowy działa na starzejące się komórki oka i zarazem nie powoduje uszkodzeń w receptorach siatkówki. Zabieg ten nie jest ryzykowny, co powoduje, iż może być przeprowadzany u różnych grup chorych narażonych na uszkodzenie lub utratę wzroku. Technika laserowa przerywa procesy zwyrodnieniowe i stymuluje komórki do odtwarzania się. Terapia 2RT polepsza metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla chorego. Przed przystąpieniem do zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo, a sama praca lasera 2RT trwa ledwie parę minut.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]