Wszystko o zdrowiu

LASEK, FemtoLASIK, EBK – korekcja wad wzroku z wykorzystaniem lasera

Więcej informacji o femtoLasik Kraków.

Korekcja wzroku laserem to współcześnie najbardziej popularna metoda korekty astygmatyzmu, presbiopii, dalekowzroczności czy krótkowzroczności, jednakże mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi te są wykonywane przy użyciu rozmaitych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezpieczna, bezinwazyjna, a przy tym bezbolesna metoda korekcji wzroku

Zabieg FemtoLASIK (zwany też All-Laser-LASIK) to całkowicie bezpieczna, bezinwazyjna, a jednocześnie, a zarazem bezbolesna metoda korekcji takich wad jak hyperopia (do +4 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) oraz niekiedy presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – wykwalifikowany lekarz optometrysta jest w stanie zakończyć go w blisko piętnaście minut. Atutem tego zabiegu jest to, iż pacjentom dość szybko wraca ostrość wzroku – zasadniczo w przeciągu dnia po zabiegu może podjąć na nowo swoje powszednie czynności. Zabieg przebiega w 2 fazach i w przeciwieństwie do innej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy użyciu mechanicznego ostrza. W metodzie FemtoLASIK na początku przy użyciu lasera femtosekundowego oddziela się płatek rogówki o grubości blisko 0,1 mm, a w drugim etapie następuje kształtowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest tymczasem pewną odmianą zabiegu FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu optometrysta tworzy topografię rogówki i na jej bazie rozplanowuje kolejne ruchy lasera. Ten typ zabiegu wykonuje się u pacjentów z astygmatyzmem oraz dalekowzrocznością, których rogówka wyróżnia się niestandardowym kształtem.

Metody EBK i LASEK

Mniej popularne metody korekty wad wzroku to między innymi:
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki zdejmowany jest nabłonek (odbudowuje się on po pewnym czasie naturalnie), a w następnej kolejności modeluje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, ponieważ nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak wykorzystać tylko do korekty niedużych wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z różnych przeciwwskazań nie jest możliwe zastosowanie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki zdejmowany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]