Wszystko o zdrowiu Zakupy

Katarek do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Katar u małego dziecka zazwyczaj nie jest groźną dolegliwością. Mimo powszechności tej choroby i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej bagatelizować. Nieusuwana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na inne części układu oddechowego oraz uszy, czego wynikiem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By się przed tym uchronić, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszej pociechy. Jak jednak zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie usunie katar

Sposobów na usunięcie wydzieliny z nosa niemowlaka jest całkiem dużo. Najbardziej znany z nich z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą może być dla malucha mało komfortowe. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej złożone modele to odciągacze zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czemu warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Wspomniany odciągacz kataru jest prosty w obsłudze i niezwykle efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko odciąga wydzielinę, ale też wpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co niweluje objawy kataru i poprawia samopoczucie malucha. Można go kupić w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).