Usługi Wszystko o zdrowiu

Implantologia – co warto wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie jest to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest zbyt komfortowe. Z tego powodu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz też wykazują sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, minimalizując do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Implanty zębów – jak przebiega zabieg?

Współcześnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczne skrócenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po trzech miesiącach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, a bezpośrednio po operacji – unikać bardzo ciepłych potraw, palenia papierosów oraz alkoholu. Ważne będzie także stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają ból oraz obrzęk.

Implanty zębowe – jak wybrać stomatologa

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego bardzo ważne okazuje się to, aby znaleźć właściwego lekarza. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza na pewno trafimy na istotne informacje.