Urządzanie domu Wszystko o zdrowiu

Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Polacy pomału przekonują się, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny pojazdów, dym tytoniowy, roztocza, pyły zawieszone PM10 czy mikroorganizmy i wirusy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze lub mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminuje?

Dzisiaj najlepszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą zatrzymane w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikronów, co eliminuje sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są łatwe w obsłudze oraz energooszczędne.