Usługi Wszystko o zdrowiu

Czy dożylne wlewy witaminy C zwalczają raka?

Kwas askorbinowy to niezwykle cenny mikroelement, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Polecany jest zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat posiada jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ostrych chorobach. Zobaczmy więc czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.

Wlewy witaminy C – niestandardowa terapia

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Sami nie umiemy jej wytworzyć, dlatego musimy pobierać jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia). Nowoczesna medycyna od lat bada oddziaływanie kwasu askorbinowego na leczenie groźniejszych schorzeń – zapalenia stawów, cukrzycy, a także wielu innych. Medycyna bada przede wszystkim wpływ witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre doświadczenia starają się wykazać, że włączenie alternatywnego leczenia może dać znacznie lepsze rezultaty leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu sporych dawek tej substancji do ciała człowieka. Wlewy rozpoczynają się od 20 tysięcy mg, jest to więc wyjątkowo duże stężenie, które może pomóc zwalczyć wiele groźnych chorób.

Wlewy witaminy C – kiedy zobaczę efekty

Sposób podawania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, zmniejsza niebezpieczeństwo powstania skutków niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych terapii (np. suplementów). Wyniki mogą być zdumiewające – miażdżyca cofnie się, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. To lekarz decyduje o kierunku leczenia i ustala dawkę, ale żeby osiągnąć ostateczne rezultaty, terapia musi działać przez dłuższy czas.