Usługi Wszystko o zdrowiu

Chirurg stomatolog – gdy zwykła pomoc stomatologiczna nie wystarcza

Nie każde schorzenia zębów możemy wyleczyć tradycyjnymi metodami. Jeśli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się na przykład w przypadku konieczności wstawienia sztucznych zębów czy mostów, znacznych uszkodzeń uzębienia, uszkodzeń kości i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu nowotworów bądź owrzodzeń. Które metody są zatem wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, by zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas przykre pomyłki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – także tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów lub narośli – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Warto zatem napisać parę słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze jest z pewnością to, aby stosował on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Sporą wagę ma także atmosfera w gabinecie oraz stosunek stomatologa do chorych – dużo powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych klientów, a te wyszukamy na przykład w sieci bądź w gronie znajomych.