Wszystko o zdrowiu

Aparat do terapii ultradźwiękowej – działanie termiczne i atermiczne

Zamów aparaty do ultradźwięków.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem prawidłowo aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu i poprawy przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak tylko przy użyciu odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, blizn, wiązadeł oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Istnieją dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]