Wszystko o zdrowiu Zakupy

Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Kup urządzenie do masażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często wykorzystują maszyny do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które wsuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody aparat naciska na kończynę, stymulując w ten sposób przepływ limfy. Istnieje multum wskazań do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w redukcji cellulitu czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do drenażu limfatycznego

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, za pomocą mobilnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, zatem bez problemu można spakować je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi choroba nowotworowa czy niewydolność serca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]