Usługi

Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Zleć utylizację mebli Kraków na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których z różnorodnych względów nie chcemy wyrzucić. Zwykle przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze bądź do piwnicy, aby nie zajmowały miejsca w domu. Szkopuł jednak w tym, że po kilku miesiącach również te pomieszczenia stają się tak ciasne, że normalne korzystanie z nich okazuje się udręką. Dopiero to popycha wielu z nas do wykonania porządnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zapuszczony dom. Trzeba zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z mieszkania, strychu i piwnicy.

Zamów odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, części ram okien, popsute meble czy zużyte panele ścienne lub podłogowe nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeśli potrzebujemy je wyrzucić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem samochodu albo przyczepą. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on także o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Firmy wynajmujące kontenery częstokroć oferują także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu komórki, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne zastosowanie surowca

Jeżeli stare meble będą przekazane do PSZOK-u albo przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie zostaną spopielone ani nie trafią na składowisko. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów podług tworzywa, z którego były wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wytworzone, polega najczęściej na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do wyrobu nowych garderób, stołów bądź półek.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]