Usługi

Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje właściwości nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem warstwę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, a także polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do przechowywania sporych ilości gotowych preparatów, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wyżej cechy sprawiają, iż zbiorniki stalowe są także znakomitym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki stalowe w branży spożywczej

Zbiornik stalowy jest często używany w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego materiału. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym głównie dlatego, że na takich pojemnikach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości bakteriami bądź dzikimi drożdżami.