Architektura ogrodów Usługi

Zatrudnij profesjonalistę – pielęgnacja drzew nie jest prosta

Tereny zadrzewione na osiedlach mieszkaniowych potrzebują wyjątkowej pielęgnacji – drzewka należy regularnie przycinać, a utrudniające widoczność gałęzie usuwać. Kiedy konieczne jest frezowanie pni i kogo najlepiej wynająć do takiej pracy? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Sprawdź nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – rozdrabnianie gałęzi i cięcia korekcyjne

Frezowanie pni, instalowanie wiązań statycznych, cięcia standardowe – wszystkie te czynności przyczyniają się do poprawy estetyki terenu zielonego, a także bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Regularne kształtowanie koron młodych nasadzeń daje wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo lepiej owocuje. O starszych nasadzeniach także musimy pamiętać – połamane konary należy co jakiś czas przycinać, a wówczas drzewa będą prezentowały się nienagannie. Wycinka jest konieczna w przypadku, gdy konary drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Interwencja profesjonalnej ekipy jest niezastąpiona również po silnych wiatrach, kiedy połamane drzewa zagrażają bezpieczeństwu na drodze.

Pielęgnacja drzew – wycinka i rozdrabnianie gałęzi

Polskie prawo ciągle się zmienia. Wiele formalności zostało zniesionych, jednak sama pielęgnacja ogrodów wiąże się z ciężką pracą. Bardzo często wycinka drzew wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu, ale jest on konieczny również w celu usunięcia pozostałości po korzeniach. Wówczas warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która zajmuje się karczowaniem drzew. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycince. Stworzone do tego celu ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można z kolei zagospodarować np. jako produkt na opał.