Branża budowlana Usługi

W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu zwłaszcza o te, które powstają w toku różnego typu prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania strychu bądź piwnicy oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak jednak go zamówić? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i kubatura

Szukając kontenera, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Wrocław czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod wskazany adres. Kontener należy zapełnić w ustalonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega legalnej utylizacji.