Usługi

Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Uszczelnianie okien Warszawa - usługa dla Ciebie.

Czujesz chłód wiejący od okna bądź też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, iż konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, jakkolwiek i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiego powodu jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien dobrymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według testów przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, ale i na rachunki – w następstwie tego prawidłowe uszczelnienie okien jest bardzo istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych przypadkach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać ekspertów od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jakkolwiek również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto również zrealizować zawsze w nowym domu bądź też mieszkaniu (po wybudowaniu bądź też odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, żeby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin i zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]